Podróż marzeń? Nie ma jednej recepty!

Kto nigdy nie chciał odbyć podróży marzeń? Pytanie tylko, jak to zrobić? W końcu portfel nie jest z gumy, a mało kto jest przecież milionerem. Finansowe trudności to jedna z najczęstszych przeszkód, jaką spotykają zapaleni podróżnicy. Zresztą podróż marzeń nie musi być wcale skrajnie droga – są sposoby na to aby wszystko dobrze zorganizować! Zresztą – każdy inaczej wyobraża sobie podróż idealną – ile ludzi, tyle pomysłów! Poniżej zaś garść organizacyjnych porad.

Przy mało optymistycznym założeniu, że mamy tylko jedno życie, dojdziemy do wniosku, że warto je dobrze wykorzystać. Podróże znajdują się w obszarze zainteresowań wielu osób – kształcą, wzbogacają nasze życie i pozwalają poznać nowe osoby. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Najlepiej po prostu przejść od pomysłów do realizacji – jesteś gotowy?

Licz koszty, oszczędzaj, jedź!

tankowanie-paliwaJeśli chodzi o koszty – wiadomo trzeba je po prostu sobie policzyć – szukać miejsc do cięć i sposobów na oszczędności. Nie musimy przecież zatrzymywać się na miejscu w drogim hotelu czy jeść w modnych acz drogich restauracjach. Ważne aby wiedzieć co jest naszym priorytetem zwiedzanie, czy leniuchowanie? Pobyt w luksusie czy nastawienie się na turystykę, poznanie lokalnych warunków życia. Jeżeli chcemy luksusu będziemy być może musieli odbyć krótką wyprawę ale taką „pięciogwiazdkową”, jeśli zależy nam na przygodzie to można robić ją po kosztach, ale dłużej i pojechać dalej. Skąd brać pieniądze? Jest przecież crowdfunding – dobra, nie każda wyprawa może liczyć na wsparcie społeczności internetowej. Oszczędzać trzeba samemu – skromniejsze życie na co dzień może umożliwić nam zebranie odpowiedniej sumki pieniędzy na letnie wojaże. Okazją do zbiórki mogą być też urodziny czy inna okrągła rocznica.

Latanie, jechanie, przygotowanie

Przy planowaniu wypadu warto uwzględnić osoby towarzysze. Radość dzielona z bliskimi osobami, przyjaciółmi czy rodziną po prostu smakuje lepiej, nie bez względu są też względy bezpieczeństwa. Razem jest raźniej, bezpieczniej po prostu lepiej. W podróży, zwłaszcza dalszej można szybko sprawdzić nasze znajomości – pokłócić się i pogodzić – jeszcze tego samego dnia. Istotną sprawą jest też środek transportu. Własnym autem jedzie się wygodnie aczkolwiek dosyć drogo wychodzi. Pociągiem taniej, ale znowu – nie każdy lubi losowy dobór towarzystwa w przedziale. Najszybciej byłoby lecieć samolotem – ale tu kłaniają się wysokie ceny lotów. Chyba, że mamy szczęście i uda nam się wygrzebać oferty last minute bądź first minute i kupić bardzo tani lot. Przygotowanie podróż y jest zwykle czasochłonne, ale kto powiedział, że spełnianie marzeń nie kosztuje żadnego wysiłku?

You may also like...

Dodaj komentarz